Melen Çayına Nasıl Gidilir?

Tesisimiz (Melen Çayı) Düzce İlimiz, Cumayeri İlçemiz sınırları içinde bulunan DOKUZDEĞİRMEN köyü merkezindedir. İstanbul Avrupa yakasından yaklaşık 250 km, Anadolu Yakasından 200 km, Ankara’dan 250 km. mesafededir.

İstanbul yönünden gelirken Otoyolu takiben HENDEK gişelerinden çıkış yapılarak D100 yolundan Ankara-Düzce (batı) yönünde devam ederek (Hendek Cumayeri arası yaklaşık 20 km dir.) Cumayeri levhalarından giriş yapmalı ve kuzey yönünde devam etmelisiniz. 7 km sonra merkezimize varıyorsunuz.

İstanbul Yönünden Otoyolu tercih etmeyen misafirlerimiz ise D100 yolundan Ankara istikametine devam ederek Hendek‘e ulaştıktan sonra yukarıdaki açıklanan rotayı takip etmelidir.

Ankara yönünden gelecek misafirlerimiz Otoyoldan GÖLYAKA gişelerinden çıkış yapmalı ve yaklaşık 18 km sonra Cumayeri levhalarından giriş yapmalı ve kuzey yönünde devam etmelisiniz. 7 km sonra merkezimize varıyorsunuz.

Ankara yönünden gelirken otoyolu tercih etmeyen misafirlerimiz Düzce-Gölyaka-Cumayeri güzergahından yukarıdaki açıklamalara göre ulaşabilir.

Yanınıza Almanız Gerekenler ve Diğer Ekipmanlar Nelerdir ?

Kıyafet ve kişisel ürünlerin dışında gerekli ekipman tarafımızdan ücretsiz sağlanmaktadır. Rafting yapmaya karar verdiğiniz dönem Yaz dönemi ise yazlık spor malzemeler, eğer biraz daha soğuk havalar da ise outdoor ürünlerden kıyafet tercih ederek etkinliğe katılabilirsiniz.

Seçtiğiniz dönem Şubat ve Mayıs ayları arasında ise sizlere dalgıç elbisesi dediğimiz neopren malzemeden dikilmiş tulumlar veriyoruz. Neopren elbiselerimiz 3,5 mm kalınlığında rafting sporunu yaparken hareket kabiliyetinizi kısıtlamayacak şekilde dizayn edilmiş, vücut ısınızı koruyan modeldedir. Ekipmanlarımız antimikrobik özellikte ilaçlar ile her turun sonunda temizlenerek ertesi günün kullanımına hazır hale getirilir.

Ayaklarınız için yine termal neopren patik veya deniz ayakkabısı giydiriyoruz. Kask ve can yelekleri kullanım rahatlığına sahip ve CE standartlarında olup ense kaldırma destekli ve yüksek kaldırma kuvvetine sahip malzemelerdir. Bu ekipmanlar tesisimizce ücretsiz olarak karşılanmaktadır.

Eğer yaz dönemlerinde gelecekseniz yanınıza şort, tişort, mayo, spor ayakkabı, güneş kremi (cildiniz hassassa) spor ayakkabı gibi kişisel malzemeler bulundurmalısınız.

Rafting bitiminde yine tesisimizde duş alma imkanınız bulunmaktadır. Bu nedenle duşlar için terlik , havlu, şampuan yedek iç çamaşırı gibi malzemeler bulundurmanız gerekmektedir. Ayrıca güneş gözlüğü veya normal gözlük kullanıyorsanız yanınızda gözlük ipi bulundurmalısınız.

Ulaşım Nasıl Sağlanıyor ?

Grup misafirlerimiz için TÜRKİYE’nin her yerinden ulaşım koordine edilebilmektedir. Bu yönde talebi ya da sorusu olan misafirlerimiz canlı destek hattından ya da 4447308 numaralı telefondan bilgi alabilir. Bireysel katılımcılarımız ise kendi olanakları ile tesisimize gelmektedir. Grup olarak ulaşım dahil seçeneği ile tura katılmak isteyen misafirlerimizin bu isteklerini rezervasyon öncesi mutlaka belirmesi gerekmektedir.

Yüzme Bilmiyorum Rafting Yapabilirmiyim ?

Yüzme bilin yada bilmeyin rafting sporuna katılabilirsiniz. Can yeleği suya düşme durumunda sizi suyun üstünde tutmak için yeterli olmaktadır.

Kimler Rafting Yapabilir

Tavsiye edilen tura minimum katılım yaşı 12’dir. Bu konuda daha küçük yaştaki misafirlerimizi tura kabul edememekteyiz.

Turumuza astım, kalp, diyabet, epilepsi gibi sağlık problemi ve hamilelik durumu olmayan herkes katılabilir. Rafting deneyimi gerekli değildir. Sağlık sorunu olanlar rehberlerini bilgilendirmelidirler. (Astım, şeker hastalığı, epilepsi gibi)

Tura katılmak için yüzme bilme zorunluluğu yoktur. Tur sırasında tüm misafirlerimize can yeleği sağlanmaktadır.

Botlar kaç kişi kapasitede ve katılım için kaç kişi gerekiyor ?

Botlarımız Üç tüplü, 6+1 ve 8+1 kapasitede, küreklerimiz karbon fiber veya alüminyum şaftlı malzemelerdir. Tüm botlarımız dallara-kayaya vb çarpmalara bağlı delinme, hava boşalması gibi benzer risklere mukavemet edecek yeterlilikte ve özelliktedir.

Botun kapasitesine bağlı olarak 6 ya da 8 misafirimiz tura katılmakta ve her botta bir uzman rehberimiz bulunmaktadır.

Tura katılacak misafirlerimiz grup değilse farklı misafirlerimiz bir araya getirilerek bota bindirilmektedir. Yani rafting yapmak için dilerseniz tek başınıza dilerseniz 2 ya da 3 kişi de tura katılabilirsiniz. Herhangi bir şekilde tura katılan sayısı botun kapasitesini doldurmadığı durumlarda aynı hizmet sağlanmaktadır.

Konaklama

Tesisimizde konaklama imkanı bulunmamaktadır. Bölgede bulunan anlaşmalı iki farklı seçenekte yerel otel anlaşmamız vardır. Dileyen misafirlerimizi bu otellerde misafir edebilmekteyiz. Bu konuda talebi olan misafirlerimizin rezervasyon öncesi müşteri temsilcimiz ile iletişim kurması gereklidir.

Tesisimiz / Hijyen / Covid19 Önlemleri

Doğa ile başbaşa yeşiller içinde 15.000 m2 alan içerisine kurulmuş kuş sesleri su sesini duyabileceğiniz, melen çayının tam kenarındadır. Tesisimizde otopark, duş, wc, cafe, voleybol, futbol alanları bulunmaktadır.

Alanımızın çok geniş olması sosyal mesafe konusunda önemli bir avantaj sağlamaktadır.
Kullanılan tüm ekipman (Rafting ekipmanları, mutfak e

kipmanları, oturma/yaşam alanları vb) düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. Ayrıca tüm misafirlerimizin ve ziyaretçilerimizin tesis girişinde ateşleri ölçülmekte ve olası bir yüksek ateş durumunda ilçe sağlık müdürlüğü ile koordinasyon kurulmaktadır. Tura katılacak misafirlerimiz maske takmak zorundadırlar, maske bulunamadığı durumlarda tesisimizce maske sağlanmaktadır.

Rafting İçin Rezervasyon Yaptırmalımıyım ?

Rafting için rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Rafting katılımcı sayımız bazen günde 500 kişilere çıkmaktadır. Rezervasyon yaptırmadığınız da önceliğin rezervasyonlu müşteriler olacağını unutmayınız.

Parkur - Rehber / Eğitim - Sağlanan Hizmetler Nelerdir ?

Parkurumuz 3 + 1 zorluk derecesinde, amatör katılımcıların hiç zorlanmadan katılıp eğlenebileceği 13 km uzunlukta. Start noktası tesisimizin içinde, ilk 1 km mesafe katılımcıların adaptasyonu, rehberin komutlarını uygulamalarını, takım ruhunu kazanmalarını ve kendilerini zorlu rapidlere hazırlamalarına yardımcı olacak debidedir.
Parkura giriş öncesi yaklaşık 30 dk Eğitmenlerimiz tarafından uygulamalı bir eğitim sağlanmakta ve her yaş grubundaki misafirimiz için yeterli olmaktadır. Eğitmenlerimiz Rafting Federasyonuna bağlı profesyonellerden oluşmaktadır. Her botta katılımcılarımıza ilave bir adet uzman rehberimiz yolculuğunuzda eşlik etmektedir.

Start ve bitiş noktaları arasında çay ve dinlenme molası verilmektedir. Parkurda bulunduğunuz sürece fotoğraflarınız çekilmekte ve ayrıca dilerseniz Drone ile video çekimleriniz de yapılabilmektedir. Fotoğraf ve video için yanınızda usb bellek bulundurmalısınız. (Telefona fotoğraf/video aktarımı yapılmamaktadır.)

Tüm misafirlerimiz Aktivite sigortası güvencesi altına alınmaktadır.