ATV

Hem doğayla baş başa hem de heyecanlı bir etkinlik düşün.Hem spor yapıyorsun hem eğleniyorsun! Yorulup acıkıyor, mevsimine göre yağmura, güneşe doyuyor, doğayla baş başa şehrin kalabalığından uzakta sıra dışı bir gün geçiriyorsun.

İyi de ATV kullanmayı bilmiyorum, diyeceksin. Deme! Sürüş için eğitmenlerimiz var. Parkurlarımız, rehberlerimiz, araçlarımız ve heyecanımızla sizleri bekliyoruz.

ATV (İngilizce: All Terrain Vehicle). ATV motorlar, tüm arazi ve hava koşullarında çalışmak üzere tasarlanmış, 3 ve 6 tekerlekli modelleri de olmasına rağmen daha çok 4 tekerlekli olarak üretilen, tek ya da çift kişilik kapasitelere sahip, benzinli içten yanmalı motorlar ile çalışan araçlardır. İlk olarak zorlu arazi koşullarında ulaşım kolaylığı sağlaması amacı ile üretilmiş olan ATV’ler ilerleyen süreçte keyifli doğa gezileri ve şehir içi ulaşım için de kullanılan bir araç haline gelmiştir.

Türkiye’de hem bireysel hem de ticari amaçlı ATV kullanımı yaygındır. Bireysel kullanıcılar genellikle eğlence ya da açık alan faaliyetlerinde yardımcı olması için ATV’leri kullanırken; ticari kullanıcılar daha çok ATV araçlarının arazideki güçlü hareket kabiliyetinden faydalanarak personel ve yük taşımacılığında verim almaya çalışmaktadır. Ayrıca son yıllarda hızla artan sayıları ile ATV safari düzenleyen firmalar şehrin stresinden bunalan macera severleri doğa ile baş başa bir gün geçirecekleri gezilere çıkartmakta ve bu aktivitelerde ATV araçlardan faydalanmaktadırlar.